Warsztaty

Ikonopisanie dla początkujących

W mojej pracowni organizuję warsztaty ikonopisania dla początkujących. Nie jest wymagane doświadczenie plastyczne ani specjalne uzdolnienia, jednakże pewne ogólne wiadomości i umiejętności plastyczne będą pomocne.

Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z warsztatem pracy ikonopisarza, podstawowymi pojęciami związanymi z ikoną oraz namalowanie wybranej ikony w technice akrylu lub tempery żółtkowej na desce.

Warsztaty prowadzone są w małej (3-4 osobowej) grupie. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa forma warsztatów zostanie dostosowana do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Wiek i płeć uczestników nie mają znaczenia, ważne natomiast jest odpowiednie nastawienie.

Dwudniowe, weekendowe spotkanie to ok. 12 h intensywnej pracy. Termin jest możliwy do ustalenia z zainteresowanymi. Proponowany to pierwsza sobota – niedziela miesiąca.

Uczestnicy otrzymują materiały potrzebne do pracy na warsztatach w tym deskę, którą zabierają ze sobą po wymalowaniu ikony. Pędzle i podstawowe przybory kreślarskie przynoszą ze sobą.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Przy większej liczbie chętnych zostaną ustalone dodatkowe terminy. 

Dodatkowe informacje są udzielane po kontakcie e-mailowym lub telefonicznym.

Wszystkich zainteresowanych taką formą pracy nad ikoną, serdecznie zapraszam do udziału w warsztatach. Zachęcam także do zapoznania się z filmem zrealizowanym w ramach projektu “Etnopodroże z Biblioteką Kraków”. Przygotowany materiał na temat ikony dostępny jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=qLW2l7oMsB4 

Barbara Ruchała